Strona główna » Dwie ważne premiery jednego dnia!

Dwie ważne premiery jednego dnia!

Narzekałem, że nie ma gier dla dzieci i młodzieży? No to cofam zdanie!

Trudno nie narzekać na obecną generację konsol. Tę uważam za… najgorszą w dziejach. Kojarzy mi się głównie z reedycjami, sequelami i remake’ami gier. Bardzo mało jest nowych marek a gier dla młodszych odbiorców (wyłączając Switcha) praktycznie nie ma. Również imprezowe gry odeszły w zapomnienie – gdzie jest Guitar Hero? Singstar? Buzz? No właśnie.

Na szczęście co jakiś czas zdarzają się perełki, tak jak dwie gry, które trafiają do sprzedaży… dziś.

Disney Alladin & Lion King

O Królu Lwie jeszcze będę pisał, bo wbrew pozorom – ta zwyczajna platformówka miała przełomowy wpływ na dzisiejszą rozgrywkę i niewielu sobie zdaje z tego sprawę. W ramach pakietu, który trafia na PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch otrzymujemy:

  • Opcje wyświetlania i ulepszona grafika: Grafika w rozdzielczości 1080p i ulepszenia dla współczesnych telewizorów HD, zmienne formaty i ramki ekranu, różne opcje filtrów naśladujących klasyczne telewizory kineskopowe i inne popularne rodzaje ekranów
  • Wiele wersji gier: Zagraj w kilka różnych wersji klasyków, zarówno na konsoli stacjonarnej, jak i przenośnej. W zestawie znalazła się także zupełnie nowa „ostateczna” wersja Aladdina, stworzona specjalnie z myślą o tej kolekcji, która zawiera zmiany w poziomach trudności i inne dodatkowe funkcjonalności.
  • Przewijanie w grze: Błyskawicznie przewijaj dowolną z gier w czasie rzeczywistym, aby ponownie spróbować przejść trudne fragmenty.
  • Interaktywny tryb podglądu gry: Oglądaj kompletny film z gry z możliwością przewijania i rozpoczęcia gry w dowolnym momencie.
  • Funkcja zapisu: Szybko zapisuj swoje postępy w każdej z gier i kontynuuj przygodę, kiedy tylko zechcesz.
  • Funkcja muzeum: Zajrzyj za kulisy i dowiedz się więcej o powstawaniu tych niesamowitych gier. W Muzeum znajdziesz wywiady z twórcami oryginalnych wersji i liczne galerie zawierające setki niepublikowanych wcześniej grafik koncepcyjnych i materiałów marketingowych w jakości HD
  • Ścieżka dźwiękowa: Słuchaj całej ścieżki dźwiękowej z obu gier w dołączonych odtwarzaczach muzycznych.

 

Wydanie fizyczne na konsole Playstation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch i oryginalną ścieżką dźwiękową można znaleźć w dobrych sklepach z grami.

Just Dance 2020

Gra taneczna wraca w nowej odsłonie. Just Dance to marka, która w zasadzie stała się tożsamą z całym gatunkiem gier tanecznych. Myślisz taniec przed telewizorem – myślisz Just Dance. Gracze mogą uwolnić w sobie tancerza dzięki 40 ekscytującym utworom i dostępem do ponad
500 piosenek poprzez miesięczny bezpłatny dostęp do Just Dance Unlimited**, usługi streamingowej tańca na życzenie, dołączony do każdej kopii.

Just Dance 2020 świętuje dekadę swojego istnienia poprzez nowe funkcje i tryby, takie jak:

  • Tryb All Stars: Gracze mogą świętować dziesięciolecie marki Just Dance, w zupełnie nowym trybie All Stars**. Będą podróżować po 10 planetach Just Dance i tańczyć do najbardziej kultowych utworów w znanych światach serii. Na zakończenie tej wyprawy odblokują dodatkowy, wyjątkowy utwór. Ta funkcja online wymaga szybkiego dostępu do Internetu.
  • Powrót trybu współpracy: Gracze mogą dołączyć do znajomych i bawić się jeszcze lepiej w trybie współpracy. Tryb współpracy łączy graczy i ich wyniki, aby dosłownie rządzili na parkiecie.
  • Bardziej spersonalizowana zabawa: Rozszerzony system rekomendacji** pozwala graczom wybrać spersonalizowaną ofertę ich najbardziej ulubionej zawartości Just Dance. Dodatkowo, gracze mogą tworzyć własne playlisty i w ten sposób urządzać własne imprezy Just Dance.

Co ciekawe, po tytuł spokojnie mogą sięgnąć również osoby, które nie posiadają sensora Kinect czy kontrolerów ruchowych. Wraz z tą odsłoną debiutuje specjalna aplikacja na telefony, która ma nam zastąpić Kinecta. Tylko trzeba uważać na ekrany! Wszyscy pamiętamy historie z wbitymi Willotami w telewizorach, prawda? 😉

Filip Turczyński

Chcesz wiedzieć więcej?