Strona główna » Cortana sprowadzona do roli słynnego Spinacza
DutchEnglishFrenchGermanNorwegianPolish
Cortana w Polsce

Cortana sprowadzona do roli słynnego Spinacza

DutchEnglishFrenchGermanNorwegianPolish
Microsoft pozbywa się niepotrzebnego asystenta.

Z początku nawet miałem jakąś taką irracjonalną radość z pisania kolejnych ubitych usług od Microsoftu. Teraz już staje się to powoli dziennikarskim obowiązkiem. Tym razem gigant z Redmond postanowił uśmiercić Cortanę na urządzenia mobilne.

To jednak nic nie zmienia

Cortana nie istnieje od dawien dawna. Niby jest dostępna dla siedmiu regionów na świecie ale tak po prawdzie – nikt z niej nie korzysta. Po co więc utrzymywać martwą usługę? Cortana jest odcinana od dłuższego czasu od kolejnych urządzeń i usług. Ba! Nawet Xbox One może być dziś obsługiwany za pomocą Asystenta Google.

Cortana w Polsce

W Cortanę nie wierzy nikt – ani Satya Nadella, ani reszta Microsoftu. To kolejny produkt, który został koncertowo zniszczony przez nieudolność samego Microsoftu. A w dniu startu usługi, była bezkonkurencyjna.

Ile jeszcze?

Zastanawiam się, ile jeszcze projektów przyjdzie nam pożegnać. Mam dziwne przeczucie, że za 2-3 lata będziemy rzeczywiście żegnać się z Windowsem bo ten dziś pozostaje już bez jakichkolwiek usług towarzyszących. Szkoda, bo z pięknego ekosystemu usługi i urządzeń dziś już nic nie pozostało.

Filip Turczyński

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

Spodobało się? Polub! :)