Strona główna » Największe premiery gier na listopad i grudzień

Największe premiery gier na listopad i grudzień

To będą gorące dwa miesiące! Zobacz najważniejsze, nadchodzące gry!

Jesień to zazwyczaj bardzo gorący okres w świecie gier, wszak największe tytuły wychodzą przed końcem roku fiskalnego i przed rozdaniem nagród za najlepsze dzieła. Rok 2019 nie jest w tej kwestii wyjątkiem i choć nie ma ich za dużo, a przynajmniej tych, na które czeka znaczące grono odbiorców, to wciąż w mojej opinii jest parę ciekawych pozycji wartych zapamiętania.

Star Wars Jedi: Fallen Order (Star Wars Jedi: Upadły zakon) (PS4/XO/PC)

Osobiście jest to mój faworyt spośród wszystkich gier z tej listy. O tytułach wychodzących od Electronic Arts można mówić wiele i tego dobrego i tego złego. W wypadku Fallen Order dostrzegam jednak promyk nadziei dla wielu zwolenników singleplayerowych rozgrywek w świecie Gwiezdnych Wojen. Poprzedni duży tytuł, jakim był reboot Battlefronta 2, w kwestii rozgrywki jednoosobowej stanowił jedynie demo fabularne pod grę multiplayerową oraz lekkie wyjaśnienie kwestii nurtujących wielu fanów po wyjściu epizodu siódmego. Tutaj jednak mamy całkowite skupienie się na nowej fabule, umieszczonej niedługo po upadku zakonu Jedi, a jednocześnie poprzedzającą historię z Rogue One. Pojawią się tu całkowicie nowe postaci, a także te już znane jak Saw Gerrera. Pojawi się też możliwość wielokrotnej eksploracji poziomów przy zdobywaniu nowych umiejętności oraz nowe mechaniki pokonywania przeszkód wzorowanych nieco na parkour, coś co sam uwielbiam od czasów pierwszego Mirror’s Edge i Assassin’s Creed.

Red Dead Redemption 2 (PC)

Krótko i na temat – RDR2 w wersji na PC to nie czysty port z konsol. Tutaj, tak jak i w wypadku przenoszenia Grand Theft Auto 5 na PC, Rock Star Games postarało się i mogę spokojnie powiedzieć o znacznym skoku jakości oprawy graficznej. To też spełnienie marzeń wielu osób, które nigdy wcześniej, tak jak i ja, nie miały styczności z żadną częścią z serii.

Death Stranding (PS4)

O tytule tym pojawiły się już pierwsze recenzje, a wraz z nimi bardzo podzielone zdania. Jedni tę grę pokochali od razu, drudzy wypunktowali wszystkie niedociągnięcia i całkowicie zjechali, nie pozostawiając na niej suchej nitki, zapominając przy tym, że jest to dzieło japońskie i zdecydowanie w klimacie, który jest widoczny w wielu azjatyckich tytułach. Póki nie zagram, póty sam nie ocenię, ale widzę już na pierwszy rzut oka, że jest to gra stanowczo skierowana do fanów twórczości Hideo Kojimy, którzy polubią umieszczone przez niego najdziwniejsze możliwe smaczki, choć jak zapewniał on sam – nie do końca jest świadom czym tak naprawdę miał być i jest Death Stranding.

Need for Speed Heat (PS4/XO/PC)

Tu będzie wręcz gorąco i miłośników sportów motoryzacyjnych mogę zaprosić bez żadnych przeszkód. Need for Speed Heat to wyścigi, wyścigi i jeszcze raz wyścigi. Uliczne, nielegalne, nocą, a także za dnia, w prażącym słońcu, z całkiem sporą ilością samochodów jak i możliwością ich modyfikacji oraz nieustannymi obławami policyjnymi na gigantycznej mapie. To znane już podejście do tematu, ale jednocześnie coś nowego w co z chęcią zagram, z nowymi mechanikami, gdzie gameplay w dzień różni się od tego w nocy.

 

Pokemon Sword i Shield (Nintendo Switch)

Kto nie słyszał o Pokemonach w dzisiejszych czasach? Od połowy lat 90-tych to fenomen, który utrzymuje się do dziś i choć u nas moda na nie pojawiła się dopiero wraz z serialem animowanym, a po paru latach ucichła, tak od 2016 roku wraz z wydaniem Pokemon GO znów pojawił się spory bum na kieszonkowe potwory. Wraz z nową odsłoną czyli Sword i Shield powiększa się nam swoboda w grze i eksploracji mapy, na której nie jesteśmy już ograniczeni do blokowych poziomów, a do bardziej otwartych jak w najnowszej części Zeldy. Pozostawiono przy tym nieco stylu gry z poprzedniej części, a jednocześnie przywrócono coś bardzo ważnego, co chwilowo zabrało nam Pokémon Let’s Go – walki między stworkami, aby złapać je wszystkie!

Piotr Eryk Ołdak

Zwykły człowiek o niezwykłej pasji do motocykli, komputerów i CGI. W wolnym czasie zajmuje się wszystkim czym popadnie i nie stroni od wyzwań. Jeżeli chcesz mu sprawić radość, kup mu duży zestaw LEGO.

Chcesz wiedzieć więcej?