Strona główna » Spodziewajmy się więcej gier z serii Minecraft. Co planuje studio Mojang?
DutchEnglishFrenchGermanNorwegianPolish

Spodziewajmy się więcej gier z serii Minecraft. Co planuje studio Mojang?

DutchEnglishFrenchGermanNorwegianPolish
W najbliższym czasie może się ukazać film i jeszcze więcej gier z serii Minecraft. Co planuje Mojang?

Gdy w 2009 roku powstało studio Mojang i Notch wypuścił na świat Minecrafta, chyba nikt nie przypuszczał z jakim dziełem mamy do czynienia. Bez wątpienia dla młodego pokolenia Minecraft stał się tym, czym Lego dla dzieci w latach ’80 i ’90. To fenomen, który zdaje się nie mieć końca. Mimo, że nie każdy przepada za Minecraftem trzeba obiektywnie przyznać, że Microsoft wyczuł nie lada okazję, gdy kupił studio w 2014 roku za 2,5 mld dolarów. Chociaż wycena wówczas szokowała, z pewnością zwróciła się gigantowi już z nawiązką.

Nowe gry z serii Minecraft? Najpierw rebranding i reorganizacja

W weekend Mojang poinformowało o delikatnym rebrandingu i reorganizacji. Samo logo można obejrzeć na filmiku poniżej.

Znacznie ciekawsze są jednak informacje dopływające ze studia. Thomas Wiborgh, szef komunikacji w firmie, nadal zapewnia, że nie mamy co liczyć na „Minecraft 2”, bowiem struktura oryginalnej gry jest w zupełności wystarczająca. Spodziewać się można za to gier wykorzystujących znane uniwersum w innej formule – ot, choćby jak nadchodzący Minecraft Dungeons, już teraz przez wielu nazywany „Minecraftowym Diablo”. Co jeszcze? W ramach jednej firmy powstało kilka oddziałów, które mają pracować nad kolejnymi grami. Te zostały ulokowane w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Wśród niezapowiedzianych jeszcze produkcji spodziewać się możemy choćby pełnometrażowego filmu animowanego.

Kura znosząca złote jaja

Chyba nikt nie miał wątpliwości co do tego, że brand skrywa w sobie wielki potencjał kasowy i pojawienie się innych gier z serii było tylko kwestią czasu. Do tej pory gigant z Redmond bardziej romansował z inną formułą dając przyzwolenie na takie projekty jak Minecraft Story Mode od Telltale Games czy film o tym samym tytule, który do dziś można oglądać na platformie Netflix. Nadciągająca nowa generacja konsol to jednak nowe rozdanie. Z pewnością w nadchodzących latach zobaczymy nowe gry z serii Minecraft penetrujące różne gatunki. Może platformówki, może familijna odmiana taktycznej gry na wzór Gears Tactics? Kto wie.

Pozostaje tylko trzymać kciuki by za chęcią rozwoju marki poszła również odpowiednia jakość. Znamy przecież wiele przykładów gier z historii, które poprzez zbyt wielką eksploatację straciły na znaczeniu.

Źródło: własne

Filip Turczyński

Chcesz więcej? Dołącz do grupy!

Spodobało się? Polub! :)