Strona główna » Publio trafia na czytniki inkBook!

Publio trafia na czytniki inkBook!

Twój czytnik od dziś jeszcze lepszy.

Od siedmiu miesięcy aktywnie korzystam z czytnika InkBook Prime HD, którego recenzję możesz przeczytać choćby tutaj (klik!). Od tamtej pory abonament Legimi na stałe zagościł w comiesięcznych rachunkach. Tuż obok Netflixa od filmów i Spotify od muzyki.

Usługa abonamentowa przedefiniowała dla mnie dostęp do kultury

Pamiętam czasy, gdy muzykę lub filmy zwyczajnie… się kradło. Dziś wstyd się przyznać ale w latach ’90 i ’00 podstawową aplikacją na komputerze wcale nie była przeglądarka czy komunikator a appki do wymiany danych p2p czy torrent. Dystrybucja filmów, gier i muzyki szalenie kulała a w sieci, no cóż, można znaleźć wszystko.

Dziś nie wyobrażam sobie spędzania całych godzin w sieci by odnaleźć ulubiony tytuł i go pobrać. Mam filmy na życzenie, mam gigantyczny katalog muzyki a nawet abonament na gry taki jak Xbox Game Pass. Po co się męczyć skoro za niewielką opłatą mam bardzo wygodne rozwiązania?

Do szczęścia brakowało mi właśnie czytnika

Gdy ten zawitał do mnie, liczba kupowanych drukowanych książek znacząco spadła. InkBook towarzyszy mi wszędzie, bo jest kompaktowych rozmiarów, ma długi czas pracy na baterii a przede wszystkim – zmieści się wszędzie. Dlatego na wieść o premierze Publio na czytnikach cieszę się jeszcze bardziej.

Prasa to cały czas fachowe artykuły

Publio.pl to dostęp do 35 tysięcy książek i aż 350 tytułów prasowych. Gazety i czasopisma mimo szerokiego dostępu do sieci to wciąż źródło wiedzy fachowej lub informacji eksperckich. Sam miałem okazję przez ostatni miesiąc korzystać z niej, gdzie czytałem m.in Gazetę Wyborczą oraz Wysokie Obcasy i muszę przyznać, że to bardzo fajna sprawa.

W ramach abonamentu ma się dostęp do całego katalogu prasowego i książek. Po tym okresie stwierdzam, że to doskonałe uzupełnienie oferty. Obie aplikacje – Legimi i Publio są wzajemnym wypełnieniem. Ponadto Publio ma kilka ciekawych funkcji. Do tej aplikacji możesz zaimportować kolekcję swoich książek zakupionych w innych serwisach. Oczywiście kupno czy subskrypcja prasy jest tak samo wygodna – nie potrzebujesz telefonu czy tabletu. Wszystko da się zrobić z poziomu czytnika!

Promocja na start

Publio w ramach promocji udostępnia jeden miesiąc subskrypcji prasy codziennej za darmo. Warunek? Trzeba podać numer seryjny urządzenia – inkBooka. Warto więc skorzystać! Aplikacja jest dostępna od dziś

Filip Turczyński

Chcesz wiedzieć więcej?